O nás

Mnohí sa pýtajú na náš branding a ako vznikol, tak vám rozpovieme tento krátky príbeh. 

  Le Mond po francúzsky znamená “vo svete” a podla nás sú naše produkty zázrakmi z tohto sveta. Každý náš produkt má svoj špecifický názov ako “Koloid platiny”, “Koloid mesiaca”, “Koloid zlata” atď. a už od dávnoveku sa pripisujú týmto kovom rovnaké vplyvy ako majú planéty na našu osobnosť z pohľadu astrológie. 

 Koloidné kovy sú tiež prirodzene vytvárané našou planétou zem, tak, že z morskej vody 🌊 získavame pitnú sladkú vodu cez prirodzený kolobeh a filtráciu cez zemité horniny. Kým slaná voda prejde komplexnou premenou na pitnú, tak má relatívne dlhú cestu. Kým vyvrie v potokoch a riekach pitná voda prefiltrovaná od soli, tak prechádza cez celú zem, naberá látky a minerály rôznych druhov a štruktúr zeme, ako aj cez rôzne jaskyne. Ďalej cez pôdu prirodzene naberá voda na seba rôzne dary zeme a do toho patria aj čiastočky kovov, hlavne v minulosti, keď nebola zem až tak vydolovaná od rôznych kovov. Tie teda vytvárali v pitnej vode mimo iné latky aj prírodné koloidne prvky. Keďže sa voda aj cez ne prebíjala a tým pádom na seba viazala aj zlato striebro meď atd, (takej vode sa vravelo “živá voda”). Takáto voda sa bežne pila, ale tým, že dnes sú mnohé horniny vydolované zo zeme, tak už sa len výnimočne, kde tu, možno nájdu prirodzené prvky koloidných kovov v sladkej vode voľne tečúcej v prírode.

Preto slovo  “Mond- svet” bolo pre nás viac než vystihujúce, ale po dlhšom dúmaní sme si povedali, že sa nám osobne viac páči miesto “le monde – vo svete” vo francúzštine, LaMond – v našom jazyku 🙂

Miroslav Ondrejka

Miro je vyštudovaný doktor prí­rodných vied, má niekoľkoročnú prax vo výskume a už vo svojich 10 rokoch vyrábal elektrický oblúk. 🙂  Ku koloidným produktom ho priviedlo opakované chrípkové obdobie syna, kedy sa rozhodol rázne zakročiť a vyšlo to. Pri žiakovi s najväčším počtom vymeškaných hodín v škole, sa zrazu stal žiak s “0” absenciou. Tento fakt presvedčil Mira sa tomu venovať hlbšie a výrobe koloidných produktov sa venuje už 14 rokov, pričom stále zveľaďuje svoje poznatky.

Silvia Morávková

Silvia, prezývkou Navi sa dostala ku koloidným produktom vlastnými zdravotnými problémami, kde pri poslednom užití predpísaných ATB od doktorov schudla 8 kíl za mesiac. Vtedy si povedala “dosť” a musela prísť rázna zmena v liečení. Začala užívať koloidné striebro a choroby začali ustupovať. Už je tomu niekoľko rokov čo nepotrebuje žiadne antibiotiká. 🙂  Fascinujúca pozitívna zmena ku zdraviu ju priviedla k tomu, aby to začala študovať detailnejšie a už 3 roky spolu s Mirom tvoria pracovný tím.